W świecie teatru

maskaW czwartek 12 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy IV, V i VI obejrzeli ciekawy spektakl zaprezentowany przez Teatr Form Artystycznych pt. „O psie Kasztanie, który został detektywem”. Przedstawienie wystawione zostało w KCKiE w Śremie.

Zwierzęta domowe i ich opiekunowie żyją blisko nas, a my wszyscy posiadamy swoich idoli, których podziwiamy, uczymy się od nich wartościowych i pomocnych na co dzień zachowań. Świat baśni uwrażliwia nas na piękno bezinteresownej przyjaźni, jaką ofiarują nam również zwierzęta. W widowisku zostały połączone oba te światy. Główny bohater – pies Kasztan wraz ze swym opiekunem Dziadkiem z ciekawością śledzi przygody detektywa Sherlocka Holmesa w słuchowisku radiowym. Gdy zamiast powracającego z porannych zakupów opiekuna do domu wchodzi sąsiadka, by zająć się zwierzętami, wierny psiak podążą w ślad za swym panem. Ale świat składa się nie tylko z utartych ścieżek spacerowych. Są w nim mroczne niebezpieczne zaułki, w których lepiej niż udomowieni pupile radzą sobie dachowe dzikie koty i szczury. Jak rozpoznać, kto z nich zaoferuje życzliwą pomoc, a kto okaże się zwykłym złodziejem i kłamcą?

Obejrzeliśmy piękną opowieść o świecie, w którym obok odpowiedzialności, szacunku i przyjaźni znajduje się lenistwo, kłamstwo i egoizm. Podziwialiśmy kocią zwinność aktorów i ładne autorskie piosenki.

Dobrze uczyć się wartości, które przekazują nam baśnie i śledzić je na deskach teatru.

Możliwość komentowania została wyłączona.