W trosce o naszą planetę

Przywrócić naszą Ziemię”- to tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi. W tym roku święto to obchodziliśmy w czwartek 22 kwietnia.   

Dzień Ziemi to akcja prowadzona od wielu lat na całym świecie. Jej celem jest promowanie inicjatyw proekologicznych i uwrażliwianie ludzi na sprawy związane ze środowiskiem przyrodniczym. Głównym przesłaniem tego Dnia jest rozpowszechnianie wiedzy i organizowanie różnorakich działań zapobiegających zanieczyszczaniu środowiska oraz dbaniu o Ziemię i jej zasoby.

W porównaniu do poprzednich lat, wiele akcji towarzyszących Dniu Ziemi  z powodu pandemii koronawirusa musiało przenieść się do świata wirtualnego.

Nasze szkolne obchody tego święta w większości przebiegały na zajęciach zdalnych podczas, których uczniowie pogłębiali i utrwalali wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, dbania o czystość naszych wód, lasów, powietrza oraz o oszczędzaniu energii elektrycznej i wody. Zadania dla uczniów były zróżnicowane, dostosowane do ich możliwości. Każdy kto brał udział w zajęciach na pewno przyczyni się do tego, aby lepiej zadbać o naszą planetę Ziemia.

Możliwość komentowania została wyłączona.