W trosce o zdrowie

Propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o szkodliwości nadmiernego spożywania słodyczy oraz pożywienia typu „fast food”, nabywanie przez uczniów prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków – to tylko niektóre z celów apelu poświęconego promocji zdrowego stylu życia, jaki zorganizowany został w piątek 9 maja w siedzibie naszej szkoły.

 Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia p. Barbary Kokocińskiej. W czasie swojej prelekcji zaproszona dietetyczka przybliżyła obecnym na  apelu zasady zdrowego odżywiania.

Po jej wystąpieniu uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym obok scenki „Witaminy” znalazła się także piosenka „Smaczne warzywa” oraz inscenizacja „Zagrożenia XXI wieku” będąca podsumowaniem zajęć z Wychowania do życia w rodzinie dotyczących uzależnień. W trakcie apelu rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Wiem co jem”.

Piątkowe spotkanie zakończyła prezentacja poświęcona działalności Polskiego Czerwonego Krzyża przygotowana z okazji 95 rocznicy powstania tejże organizacji.

Zdjęcia do obejrzenia tutaj… dsc04008

Fragment scenki: Zagrożenia XXI wieku

Możliwość komentowania została wyłączona.