W trosce o zdrowie

Jak zadbać o swoje zdrowie? Jakie czynniki pozwalają osiągnąć i utrzymać dobrą formę psychofizyczną? Na te i wiele innych pytań dotyczących zdrowego stylu życia staraliśmy się znaleźć odpowiedzi w minionym tygodniu. Ostatnie dni kwietnia były dla uczniów naszej szkoły czasem podsumowania programu edukacyjnego „Trzymaj formę”, którego podstawowym celem jest promowanie zbilansowanego odżywiania z regularną aktywnością fizyczną.

Mając na uwadze realizację części założeń programu w środę 26. kwietnia zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego śniadania oraz zaprezentowanie w dowolny sposób wybranych witamin.

Co godne podkreślenia dzieci znakomicie wywiązały się ze swoich zadań. Podczas okolicznościowego spotkania można było wysłuchać piosenek, wierszyków, a także obejrzeć krótkie scenki tematyczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie uczniów z połączonych oddziałów R plus I, którzy poszukiwali witaminy D. Sporo braw za niesztampowe przedstawienie wynalezienia i znaczenia witaminy K zebrali również reprezentanci oddziału F.

Dwa dni później – w piątek 28. kwietna kontynuowaliśmy zagadnienia związane z programem „Trzymaj formę”. Tym razem spotkanie miało odmienny od środowego charakter. Uczniowie zasiedli na widowni, a w głównej roli wystąpił p. Rafał Miękisiak –  fizjoterapeuta, miłośnik różnych form aktywności. Nasz piątkowy gość zwrócił uwagę na elementarne sposoby dbania o zdrowie. Podkreślał ogromne znaczenie regularnego i odpowiednio zbilansowanego odżywiania, wskazywał na potrzebę spożywania właściwych ilości wody, zwracał uwagę jak ważny jest odpoczynek i sen, zachęcał do podejmowania różnych form aktywności ruchowej. W końcowej części swojego wystąpienia opowiedział o swoich sportowych pasjach.

Uczniowie bardzo często wchodzili w interakcję z zaproszonym gościem. Zadawali wiele pytań i z chęcią zgłaszali się do wykonania zadań jakie dla nich przygotował. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta p. Rafała w naszej szkole.

Podsumowując nasze kwietniowe spotkania poświęcone promowaniu zdrowego stylu życia, a tym samym realizacji programu „Trzymaj formę” zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzenia tegorocznej „majówki”.

Możliwość komentowania została wyłączona.