Walczyli w Poznaniu

7-osobowa reprezentacja „Geparda” wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Specjalnych w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się we wtorek 24 marca w siedzibie ZSS nr 102 mieszczącej się przy ul. Przełajowej w Poznaniu. Zgodnie z regulaminem imprezy turniej rozegrany został systemem radzieckim (do dwóch przegranych).

Najlepszy rezultat w naszej ekipie uzyskał Tobiasz Zawierta, który wygrał wszystkie pojedynki (4) i tym samym zajął pierwsze miejsce w swojej grupie startowej.

Doskonały występ odnotowała również Dorota Kubiak, która rozegrała pięć spotkań, z których aż cztery zakończyły się jej zwycięstwami, a w efekcie zdobyciem drugiej pozycji na podium.

Start w Poznaniu miło wspominać będzie także Rafał Jańczyk, który ukończył zawody na trzecim miejscu. Obok niego w bardzo wyrównanej – pod względem poziomu umiejętności – grupie rywalizowali także Łukasz Jakubiec i Marcin Jessa. Niestety mimo dobrej gry musieli oni uznać wyższość swoich przeciwników i ukończyli zawody na miejscach 5-8. Warto wspomnieć, że czwartej rundzie spotkań Rafał Jańczyk trafił na Łukasza Jakubca. Po zaciętym meczu lepszy okazał się Rafał, pokonując swojego kolegę 3:0 (15:13, 13:11, 11:8).

W Poznaniu po raz pierwszy w zawodach zaprezentowała się Natalia Giernacka. Nasza zawodniczka walczyła dzielnie, ale przegrała dwa następujące po sobie mecze i zgodnie z regulaminem turnieju zakończyła udział w turnieju.

Jedna wygrana i dwie przegrane to z kolei bilans spotkań z udziałem Damiana Menzela, który mimo ambitnej postawy nie zakwalifikował się do strefy medalowej.

Obok naszej reprezentacji w zawodach wystąpiły drużyny z Leszna, Stęszewa oraz poznańskich szkół – 101 i 102.

Możliwość komentowania została wyłączona.