Walentynki

Jak wiadomo 14 lutego obchodzone są „Walentynki”. W tym dniu w sposób szczególny okazujemy swoje (czasami często skrywane) uczucia tym, których kochamy, lubimy, szanujemy.

Choć w Polsce  obchodzone są od niedawna, tradycją  w naszej szkole jest  „walentynkowa poczta”.  Już od poniedziałku na korytarzu wystawiona została wielka, kolorowa  skrzynka, do której uczniowie wrzucali swoje „walentynki”. Na korytarzu i w klasach widać było dekoracje w kształcie serduszek, a dominującym kolorem była czerwień.

W dzień Świętego Walentego na przerwach rozbrzmiewała nastrojowa muzyka, a nauczyciele odczytywali kartki z życzeniami, wyrazami sympatii i wręczali je adresatom. Wszędzie słychać było rozmowy, kto ile kartek dostał i od kogo one były. Laurek było tak dużo, że zabrakło w tym dniu przerw i poczta przedłużyła swoją działalność aż do piątku. Tym samym „Walentynki” obchodziliśmy w szkole przez dwa dni. Mamy nadzieję, że każdy uczeń został obdarowany, a wszystkim życzymy dużo miłości i sympatii przez cały rok.

Ps.  Akcję zainicjowali i przeprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów „SU”.

Możliwość komentowania została wyłączona.