Warcaby w roli głównej

Drugą edycję Mistrzostw ZSS w Warcaby zainaugurowali uczniowie naszej placówki. Rozgrywki rozpoczęły się w środę 9 stycznia br. Do rywalizacji przystąpiło 32 uczestników. Podobnie jak przed rokiem turniej odbywa się z podziałem na kategorię dziewcząt (16 zawodniczek) i chłopców (16 graczy). Zgodnie z regulaminem impreza rozgrywana jest systemem pucharowym – radzieckim (do dwóch przegranych), w którym dwie porażki eliminują uczestnika z turnieju.

Podczas dwóch dni sportowych zmagań (uczniowie grają w trakcie wybranych przerw – przyp. red.) obserwowaliśmy wiele ciekawych i emocjonujących pojedynków. Bardzo sprawnie przebiega turniej dziewcząt, które jak dotąd rozegrały już 23 spośród 29 zaplanowanych meczy. Wyśmienitą dyspozycję prezentuje broniąca tytułu mistrzowskiego Jagoda Menzel, która odnotowała już trzy zwycięstwa. Pokonując kolejno Julię Wiśniewską, Annę Sobkowiak i Patrycję Krauze uzyskała zasłużony awans do finału imprezy. Jak się okazuje w walce o pierwsze miejsce rywalką Jagody będzie jej siostra Monika Menzel, która zanotowała na swoim koncie komplet wygranych. Wyższość Moniki musiały uznać kolejno:  Magdalena Menzel, Magdalena Kozica oraz Julia Twardowska. 

Czy Jagoda obroni tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem? Czy Monika znajdzie skuteczną receptę na zwycięstwo nad siostrą? Odpowiedź na te i wiele innych pytań związanych z rywalizacją dziewcząt poznamy niebawem, bowiem do rozegrania pozostało im sześć pojedynków. Obok finalistek grę w turnieju kontynuuje jeszcze pięć zawodniczek – Kinga Bugzel (3 miejsce w 2018 roku), Magdalena Kozica, Julia Twardowska, Klaudia Sadowniczyk oraz Patrycja Krauze.

Zdecydowanie wolniej toczy się rywalizacja w grupie chłopców. Z uwagi na nieobecność kilku uczestników jak dotąd udało się rozegrać 12 z 29 meczy. Od początku imprezy świetnie spisuje się faworyt mistrzostw, zwycięzca ubiegłorocznego turnieju – Adrian Malinowski. Po pokonaniu Pawła Krauze i Patryka Pewińskiego Adrian jest już w półfinale imprezy i aktualnie czeka na swojego kolejnego przeciwnika. Do drugiego półfinału dotarł z kolei srebrny medalista sprzed roku – Patryk Szczęsny, który po dobrej grze wygrał z Jakubem Werulikiem i Jakubem Genderą.

Czy podobnie jak w 2018 roku Adrian zagra w finale z Patrykiem? Czy znajdzie się ktoś inny kto pokona faworytów? Podobnie jak w przypadku dziewcząt na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze zaczekać.

Uczniów, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach zachęcamy do dopingowania swoich koleżanek i kolegów. Trzymajcie kciuki za grających. Wszystkich – zarówno uczniów jak i pracowników szkoły, którzy chcieliby przyjrzeć się sportowym zmaganiom zapraszamy do klasopracowni nr 6, gdzie rozgrywane są zawody.     

Możliwość komentowania została wyłączona.