Więcej takich imprez!

 

Działacze Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań byli organizatorami IV Ogólnopolskiego Turnieju w Bowlingu. Zawody odbyły się w  dniach 30.11. – 02.12. 2012 roku w kręgielni NIKU Bowling w Poznaniu. W doskonale zorganizowanej imprezie wzięło udział 80 zawodników Olimpiad Specjalnych reprezentujących 16 Oddziałów Regionalnych. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

Zgodnie z harmonogramem imprezy w piątkowe popołudnie na torach poznańskiego centrum NIKU Bowling rozegrano gry preeliminacyjne, na podstawie których zgodnie z przepisami Olimpiad Specjalnych zawodnicy zostali zakwalifikowani do grup finałowych.

Po tej jakże istotnej z punktu widzenia rywalizacji o medale części sportowej, odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Co ważne, obok przemówień powitalnych, wciągnięcia flagi Olimpiad Specjalnych, wysłuchania okolicznościowego hymnu oraz złożenia przysięgi sportowej przez zawodników, w programie ceremonii nie zabrakło także akcentów artystycznych. Blisko 200-osobowa grupa sportowców, członków komitetu organizacyjnego, sędziów, wolontariuszy miała okazję podziwiać występ grupy tanecznej „Celtica” popularyzującej muzykę irlandzką. Zasłużone brawa publiczności zebrał także mistrz magii Piotr Szumny, którego pokaz wprowadził widownię w tajemniczy świat iluzji.

Sobotę i niedzielne przedpołudnie zdominowały zmagania sportowe. Godnym podkreślenia są imponujące rezultaty, jakie odnotowali członkowie 13-osobowej reprezentacji Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Poznań. Gospodarze imprezy wywalczyli aż 12 medali: 7 złotych (4 w grach pojedynczych, 2 w grach podwójnych, 1 w rywalizacji drużynowej), 4 srebrne (gry pojedyncze) oraz 1 brązowy.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że do tak spektakularnego sukcesu naszej ekipy znacznie przyczynili się przedstawiciele „Geparda” Śrem – Joanna Paluszkiewicz (złoto w drużynie), Mateusz Ignaszewski (złoto w drużynie i gra pojedyncza) oraz Szymon Tomaszewski (złoto – gra pojedyncza).

Wydaje się niemal pewne, że obok doskonale zorganizowanych zawodów sportowych, wywalczonych medali uczestnicy imprezy na długo zapamiętają także sobotni wieczór filmowy w Cinema City IMAX oraz spotkanie z zaprzyjaźnionymi z Olimpiadami Specjalnymi członkami grupy LOMBARD.

Podsumowując trzydniową imprezę można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że wypadła znakomicie, zarówno w sensie organizacyjnym jak i sportowym. Na sukces gospodarzy zawodów znaczący wpływ miała perfekcyjna współpraca „olimpiadowych” działaczy, sędziów, wolontariuszy jak i wspaniałe warunki, które udało się zapewnić – począwszy od doskonałej bazy noclegowej (hotel Campanile) poprzez umożliwienie rozegrania turnieju w jednym z najlepszych w Polsce obiektów bowlingowych po atrakcyjny program imprez towarzyszących.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanych zawodów należą się wielkie słowa uznania. Na zakończenie wypada tylko stwierdzić – więcej takich imprez!

   Maciej Maćkowiak

 

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.