Wielkanocne Kulanie

wielkanocne kulanieJakub Werulik z dziadkiem Rysiem zwyciężyli w tegorocznej edycji „Wielkanocnego Kulania”. Turniej ten rozgrywany jest od wielu już lat w kręgielni śremskiego „Sokoła”. Jego uczestnikami są uczniowie i absolwenci naszej szkoły, którzy trenują kręgle zarówno te w odmianie parkietowej jak i w tej nowocześniejszej – bowlingowej. Zgodnie z tradycją w czasie tych wyjątkowych zawodów ich partnerami są rodzice, rodzeństwo, nauczyciele jak i sympatycy naszej szkoły. Nie inaczej było w minioną środę 28 marca. W turniejowe szranki stanęło osiem par. Pięć z nich tworzyły duety typowo rodzinne (zawodnik – rodzic). Pozostałe natomiast dobrane zostały losowo i w ten sposób powstały trzy różne  konfiguracje:  uczeń ZSS – absolwent ZSS, nauczyciel ZSS – absolwent, uczeń – dyrektor ZSS.

Zgodnie z przyjętym regulaminem każdy z uczestników oddawał po 15 rzutów. W efekcie sportowej rywalizacji najlepszy rezultat zanotował Jakub Werulik grający w duecie ze swoim dziadkiem Rysiem. Łącznie w trzydziestu rzutach strącili 151 kręgli i zasłużenie wygrali zawody. Miejsca na podium zajęli ponadto: Krzysztof Najdora i Kamil Augustyniak (druga pozycja, 147 pkt.) oraz Józef Tomaszewski z grającym lewą ręką (łatwo nie było – przyp. red.) Maciejem Maćkowiakiem (3, 138 pkt.). Kolejne lokaty przypadły w udziale następującym zespołom: 4. Rafał Michałowski z mamą Bożeną (137 pkt.), 5. Joanna Paluszkiewicz z mamą Małgorzatą (136), 6. Rafał Burek z tatą Adamem (128), 7. Dorota Kubiak z p. dyrektor Krystyną Rymaniak (127), 8. Marcin Kaczmarek z mamą Danutą (115).

Bezpośrednio po zakończonej rywalizacji uczestnicy zgodnie ze zwyczajem zasiedli do świątecznego stołu. Przy kawie, herbacie i pysznych wypiekach wspominali minione turnieje, wymieniali uwagi na temat rozgrywanego 27 marca w Śremie turnieju kręglarskiego im. Karola Adama, rozmawiali o przygotowaniach do świąt, o wielkanocnych tradycjach…

W trakcie świątecznego spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnego zająca z upominkami dla wszystkich uczestników „Wielkanocnego Kulania”.

Możliwość komentowania została wyłączona.