Wielkie święto Olimpiad Specjalnych

austria-2017„Heartbeat for the world” – „Serce bije dla świata” – to hasło Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w najbliższą sobotę 18 marca rozpoczną się w Austrii.  W imprezie weźmie udział ponad 4 tysiące zawodników i towarzyszących im trenerów ze 110 państw. Sportowe zmagania relacjonować będzie blisko tysiąc dziennikarzy i reporterów z całego świata. Chęć pomocy w igrzyskach zadeklarowało 3 tysiące wolontariuszy. Według gospodarzy zawodów sportowe zmagania zawodników Olimpiad Specjalnych w Ramsau, Grazu i Schladming-Rohrmoos obserwować będzie blisko pół miliona kibiców.

W tej największej zimowej imprezie organizowanej przez światowy ruch Special Olympics nie zabraknie reprezentantów Polski. Nasza narodowa ekipa liczy 62 osoby (46 zawodników, 16 – trenerzy, kierownictwo ekipy, lekarz). W tym zacnym gronie nie ma co prawda przedstawicieli „Geparda”, ale jest dobrze znany naszym zawodnikom  Krzysztof Jendras z Poznania (jako jedyny reprezentuje Oddział Wielkopolskie – Poznań, startuje w narciarstwie zjazdowym – przyp. red.) i to między innymi jemu będziemy mocno kibicować. Krzysiek do boju! „Gepardowcy” są z Tobą!

Reprezentanci Olimpiad Specjalnych Polska rywalizować będą o olimpijskie medale w narciarstwie biegowym, zjazdowym, łyżwiarstwie szybkim, biegach na rakietach śnieżnych oraz w hokeju halowym. W programie igrzysk znalazły się także takie dyscypliny jak łyżwiarstwo figurowe i snowboard.

Oficjalna ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się w sobotę 18 marca br. w  Schladming (Planai Stadion). Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć w Internecie na stronie www.sport.tvp.pl w godzinach 19.00 – 21.00.  Planowana jest także retransmisja w TVP SPORT (niedziela, 19.03. godz. 09.40). Zachęcamy gorąco do obejrzenia tej niepowtarzalnej ceremonii! Zamknięcie igrzysk 24 marca w Grazu (UPC Arena)

Korzystając z okazji informujemy, że wiadomości z Austrii będą zamieszczane w programach „Sport Telegram”, „Sport Wiadomości”, „Sportowa Niedziela” (19 lub 26 marca), „Magazyn Pełnosprawni”, „Kronika Olimpiad Specjalnych” (18-24.03. każdego dnia) emitowanych przez TVP 1, TVP 2, oraz  TVP Sport.

Możliwość komentowania została wyłączona.