Wizyta w bibliotece

Dnia 21 listopada br. klasy VII – VIII oraz I-III PDP udały się do Biblioteki Publicznej im. H. Święcickiego, gdzie uczestniczyły w lekcji na temat patriotyzmu.

Na początku pani bibliotekarka zapytała uczniów czy byli już kiedykolwiek w bibliotece i czy wiedzą jak wypożycza się książki. Pokazała nam również kącik prasowy, gdzie odbyła się nasza lekcja. Na wstępie zadawała pytania z powszechnie znanego  wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?” , a uczniowie odpowiadali na nie. Okazało  się, że znają go doskonale i potrafią zinterpretować jego treść.

W dalszej części zajęć rozmawialiśmy o Polsce. Pani przeczytała nam książkę, dotyczącą cech patriotycznych. Uczniowie byli zdziwieni, że nawet nauka w szkole czy sprzątanie po swoim psie są czynami patriotycznymi. Następnie omówiliśmy symbole narodowe i ich barwy. Na koniec pani bibliotekarka rozdała kolorowankę z flagą i godłem Polski, które wszyscy pokolorowali zgodnie z obowiązującymi barwami.

Uczniowie byli zachwyceni lekcją biblioteczną i już umówili się na kolejne spotkanie. Z kolei pani, która prowadziła czwartkowe zajęcia była pełna podziwu dla wiedzy, jaką posiadają na temat naszego kraju. Opuszczając gościnne progi biblioteki uczniowie otrzymali zadanie domowe – mają sprawdzić czyje imię nosi most przy naszej szkole oraz czym zasłynął w Polsce jego patron.

Możliwość komentowania została wyłączona.