Wizyta w Gaju

wizyta_w_gajuW czwartek 19 października 2017 r. uczniowie klas IV, V, VI, VII Szkoły Podstawowej oraz klas II i III Gimnazjum udali się do schroniska dla zwierząt w Gaju, gdzie wzięli udział w prezentacji – warsztatach „Przyjdź się przytul„. Pan Grzegorz Kałużny w rozmowie z młodzieżą wyjaśnił problem bezdomności zwierząt, a krótkim pokazem fotograficznym przybliżył historię funkcjonowania schroniska.

Dzięki wzruszającemu fabularnemu filmowi przypomniał o potrzebie odpowiedzialności człowieka za los oswojonego zwierzęcia, które w opiekunie powinno znaleźć przyjaciela. Przez chwilę wszyscy podopieczni schroniska mieli swój ciepły dom, ale o ich dzisiejszą codzienność zabiegają obecnie opiekunowie w schronisku.

Jako goście uczniowie mogli nabyć elementarnych umiejętności bezpośredniego komunikowania się z psem, wyprowadzając kilka z nich na spacer. Uwrażliwieni na potrzeby czworonogów podawali dla nich karmę oraz z empatią uśmiechali się do nich, głaskali, żartowali, bawili się.

Największym naszym życzeniem dla schroniska byłoby zrealizowanie pragnienia, by wszystkie przebywające tam zwierzęta znalazły empatycznych ludzi, którzy udowodnią, że nie tylko pies jest przyjacielem człowieka ale również człowiek potrafi być dobry dla zwierząt. Pies jest przyjacielem człowieka, a my?

Możliwość komentowania została wyłączona.