Wrócili z Igrzysk

Chorzów 12 czerwca, godzina 15.00 – dwa autokary opuszczają parking przy Stadionie Śląskim i startują ku nizinom Wielkopolski. Po czterech dniach sportowych emocji w podróż do domu ruszają zawodnicy, trenerzy, opiekunowie oraz kierownictwo ekipy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań. XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych to już historia… Bez wątpienia wszyscy uczestnicy tego wydarzenia będą wielokrotnie wracać do niego pamięcią. Wśród nich będą zapewne reprezentanci „Geparda” Śrem – J. Paluszkiewicz, K. Marciniak, S. Tomaszewski, T. Zawierta, którzy znaleźli się w gronie tysiąca sportowców walczących na arenach Katowic, Chorzowa i Mikołowa.

Przedstawiciele naszego klubu startowali w bowlingu oraz tenisie stołowym. Z wielką radością informujemy, że spisali się znakomicie! J. Paluszkiewicz rywalizująca w bowlingu wywalczyła brązowy medal w grze pojedynczej oraz złoty w grze podwójnej kobiet (partnerką Joanny była T. Cicha z KOS „Miłek” Poznań). Z dwoma cennymi krążkami wrócił do domu także S. Tomaszewski, który w kręgielni „Galaktyka” zajął drugie miejsce w rywalizacji singlistów oraz pierwsze w grze podwójnej mężczyzn (partner – J. Kubiak z KOS „Mustangi” Poznań).

Powody do zadowolenia mają również pingpongiści. Złoty medal w mikście wywalczył Tobiasz Zawierta grający w parze z rewelacyjną Ewą Barcz (KOS „Słoneczko” Łopienno). Nasz reprezentant zdobył ponadto brązowy krążek w singlu mężczyzn. Przy tenisowych stołach w Katowicach startował także K. Marciniak. W swoim olimpijskim debiucie wywalczył 7 miejsce. Brawa dla wszystkich!

Co bardzo cieszy, obok „gepardowców” znakomicie spisywali się również pozostali zawodnicy z reprezentacji naszego Oddziału Regionalnego, którzy zdobywali medale dla naszej ekipy w lekkoatletyce, kolarstwie, piłce nożnej, pływaniu, badmintonie, trójboju siłowym oraz bocce.  

Niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników igrzysk były także imprezy pozasportowe takie jak choćby wspaniały koncert muzyczny w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – NOSPR czy przejażdżki kolejką linową na terenie Parku Śląskiego.

Przez cały okres trwania imprezy realizowane były programy „Młodzi Sportowcy” oraz „Zdrowi Sportowcy”, działała wioska olimpijska, odbyła się ponadto Międzynarodowa Konferencja Naukowa „50 lat Olimpiad Specjalnych, podnoszenia sprawności fizycznej, aktywizacji społecznej i wspierania zdrowia osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Pisząc o igrzyskach warto wspomnieć, że odbywały się one na doskonałych obiektach takich jak Stadion Śląski w Chorzowie, Pole Golfowe Golf Park w Mikołowie, AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach czy hala kultowego katowickiego „Spodka”.

W tym miejscu należałoby postawić kropkę bowiem żadne słowa nie odzwierciedlą fantastycznej atmosfery igrzysk. Trudno jest w krótkim materiale opisać 4 niesamowite dni, w których sportowe emocje, pot i zmęczenie mieszały się ze łzami radości i wzruszenia widocznymi zwłaszcza podczas ceremonii otwarcia, dekoracji medalowych czy zamknięcia igrzysk.

Relację z Katowic kończymy zaproszeniem do obejrzenia zdjęć oraz reportażu jaki ukazał się w TVP SPORT. Wszystkim zainteresowanym polecamy także serwis społecznościowy – Facebook Olimpiady Specjalne Wielkopolskie Poznań jak również Facebook Olimpiady Specjalne Polska.

Oraz film

Możliwość komentowania została wyłączona.