Wrócili z pucharem

wrocili_z_pucharemW doskonałych nastrojach wrócili do Śremu reprezentanci naszej szkoły, którzy we wtorkowe przedpołudnie 10 października uczestniczyli w turnieju piłkarskim o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Stęszewie. W zawodach rozegranych w przepięknej, nowoczesnej – oddanej do użytku w marcu br. – hali widowiskowo-sportowej wzięło udział pięć drużyn (ZSS Grodzisk Wielkopolski, ZSS 102 Poznań, ZSS Stęszew I, ZSS Stęszew II, ZSS Śrem). Zgodnie z regulaminem imprezy piłkarze zagrali systemem „każdy z każdym”, a tym samym poszczególne ekipy rozegrały po 4 mecze.

W swoim pierwszym pojedynku reprezentanci naszej szkoły zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Poznania. Już w drugiej minucie gry po składnej akcji prowadzenie dla śremian zdobył Sławomir Brygier. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Podrażnieni takim przebiegiem meczu poznaniacy ruszyli do ataku i zdobyli kontaktowego gola. Na szczęście, kolejne bramki strzelali już tylko zawodnicy z naszej szkoły. Gola na 3:1 zdobył Marcin Drzewiecki, na 4:1 podwyższył Sławomir Brygier, a rezultat spotkania na 5:1 ustalił Kamil Krauze.

W kolejnym pojedynku – używając terminologii bokserskiej – śremianie znokautowali drużynę ZSS Stęszew II strzelając jej aż 10 bramek. W zwycięskim 10:0 meczu na listę strzelców wpisali się: Sławomir Brygier (3 gole), Kamil Krauze (2), Marcin Drzewiecki (2), Patrycja Krauze (1), Kacper Michalski (1), Szymon Kubiak (1).

Po dwóch doskonale rozegranych meczach reprezentanci naszej szkoły zbyt szybko uwierzyli, że są w stanie pokonać każdego. Remis 0:0 z ZSS Grodzisk był dla naszych piłkarzy niczym zimny prysznic. Na szczęście śremianie zrehabilitowali się w najważniejszym pojedynku dnia, w którym  zmierzyli się z pierwszą reprezentacją ZSS Stęszew. Co ciekawe, by zająć pierwsze miejsce w imprezie reprezentanci naszej szkoły musieli pokonać swoich rywali. Przeciwnikom do wywalczenia pucharu wystarczał remis.

Pojedynek rozpoczął się w wymarzony dla nas sposób bowiem już w 10 sekundzie meczu pierwszego gola zdobył Kamil Krauze. Kilka minut później kontratak naszej drużyny celnym strzałem zakończył Kacper Michalski podwyższając rezultat na 2:0. Przy takim wyniku gospodarze ruszyli do falowych ataków. Mimo wielu dogodnych sytuacji nie zdołali jednak pokonać strzegącego naszej bramki Filipa Pawlaka, który w kilku sytuacjach znakomicie interweniował. Na pochwałę zasłużyli także pozostali gracze naszej ekipy, którzy ze wszystkich sił bronili korzystnego wyniku.

Zwycięstwem 2:0 nad zespołem gospodarzy reprezentanci ZSS Śrem wywalczyli pierwsze miejsce w turnieju. Podczas oficjalnego zakończenia turnieju puchar z rak p. Ewy Idowiak (dyrektor ZSS w Stęszewie) odebrała pełniąca rolę kapitana Patrycja Krauze. Radości ze zwycięstwa w turnieju nie kryli również jej koledzy z drużyny.

Kończąc relację ze Stęszewa warto wspomnieć, że najlepszym strzelcem naszej drużyny został Sławomir Brygier, który zdobył 6 goli. Celne trafienia odnotowali ponadto: Kamil Krauze (4), Marcin Drzewiecki (3), Kacper Michalski (2), Patrycja Krauze, Szymon Kubiak (po 1). Na słowa uznania zasłużył bez wątpienia również bramkarz naszego zespołu Filip Pawlak, który w 4 pojedynkach dał się pokonać tylko jeden raz. BRAWO ŚREMIANIE!

Możliwość komentowania została wyłączona.