Wrócili z Zakopanego

Piątek, 14 grudnia 2018 r., godzina 07.40 – z parkingu pensjonatu „Maria 5” przy ul. Podhalańskiej 3, w drogę ku nizinom Wielkopolski wyrusza autokar z zawodnikami Olimpiad Specjalnych. Od 3 grudnia przebywali w Zakopanym, gdzie uczestniczyli w zimowym obozie sportowym. W gronie pasażerów są czterej przedstawiciele naszego „Geparda” – Kamil Augustyniak, Maciej Dudziak, Krzysztof Najdora i Tobiasz Zawierta. Zarówno dla nich jak i pozostałych 31 sportowców uczestniczących w turnusie, pobyt na Podhalu będzie niezapomnianą przygodą. Bez wątpienia długo wspominać go będzie uczeń naszej szkoły – Maciej Dudziak, który debiutował w zimowym obozie Olimpiad Specjalnych.

Zgodnie z założeniami celem blisko dwutygodniowej wyprawy było opanowanie i doskonalenie umiejętności w zakresie narciarstwa alpejskiego, narciarstwa biegowego oraz biegów na rakietach śnieżnych. Tegoroczna aura sprzyjała przede wszystkim „zjazdowcom”, którzy mieli okazję regularnie trenować w Białce Tatrzańskiej na stoku Kotelnica. 

Mniej szczęścia mieli „biegacze”, bowiem warstwa śniegu niezbędna do prowadzenia zajęć w ramach narciarstwa biegowego była zbyt mała. Dostosowując się do panujących warunków atmosferycznych grupa narciarzy biegowych, a wśród nich „Gepardowcy” musiała zamienić popularne „biegówki” na rakiety śnieżne. W zaistniałej sytuacji treningi „rakietowców” odbywały się w Białce Tatrzańskiej i obejmowały długodystansowe marsze terenowe oraz biegi na rakietach.

Podczas pobytu pod Tatrami obok priorytetowych zajęć z narciarstwa uczestnicy obozu mieli także okazję doskonalić umiejętność z zakresu gry w bowling, boule w wersji halowej jak i tenisa stołowego. Sporą atrakcją były także dwa całodzienne pobyty w kompleksie „TERMA BANIA” w Białce Tatrzańskiej, gdzie nasi sportowcy mieli okazję zregenerować siły po trudach treningów.

Wspominając tegoroczny obóz nie można pominąć zajęć o charakterze integracyjnym, rekreacyjnym jak i edukacyjnym, które zgodnie z harmonogramem były realizowane. W tej grupie aktywności znalazły się między innymi: wieczorne dyskoteki, seanse filmowe, pieczenie pierników, wykonywanie świątecznych ozdób, gry planszowe, wyjście do Centrum Edukacji TPN oraz wspólna kolacja w restauracji „Stek Chałupa” na Krupówkach. Niezapomnianą atrakcją był także tradycyjny chrzest obozowicza. Co ważne, pozytywnie przeszedł go Maciej Dudziak, który jako debiutant musiał go zaliczyć.

Piątek, 14 grudnia 2018 r., godzina 16.40 – „Gepardowcy” zjawiają się w Śremie, tu kończą podróż i witają się ze swoimi najbliższymi. O grudniowym pobycie w Zakopanym będą zapewne długo opowiadać…          

Możliwość komentowania została wyłączona.