Wrócili zadowoleni

XVI Mityng Olimpiad Specjalnych w Pływaniu, jaki w środę 14 listopada odbył się w Szamotułach na długo pozostanie w pamięci zawodników „Geparda”. Tego dnia po raz pierwszy w barwach naszej reprezentacji zadebiutował Karol Marciniak.

Najmłodszy z naszych pływaków wystartował w dwóch konkurencjach. Z bardzo dobrej strony pokazał się na dystansie 25 m stylem dowolnym. Długość jednego basenu pokonał w czasie 00:32,7 i wywalczył drugie miejsce (srebrny medal) w swojej grupie sprawnościowej. W kolejnym starcie – 50 m stylem dowolnym –  uplasował się na szóstej pozycji.

Zadowoleni ze swoich występów mogą być również dwaj pozostali reprezentanci „Geparda” – Krzysztof Najdora i Tobiasz Zawierta. Pierwszy z nich wywalczył brązowy medal na dystansie 25 stylem dowolnym, natomiast drugi okazał się najszybszy na 25 m stylem grzbietowym. Oprócz złotego medalu Tobiasz przywiózł z Szamotuł okolicznościową plakietkę za 4 miejsce w biegu na 25 m kraulem na piersiach.

Każdemu z naszych pływaków serdecznie gratulujemy bardzo udanych startów i zachęcamy do systematycznych treningów. Kolejne zawody w Szamotułach za rok!

Maciej Maćkowiak 

Możliwość komentowania została wyłączona.