Wspaniały prezent dla ZSS

Tysiąc dwieście złotych udało się zebrać uczestnikom charytatywnej zbiórki „Dar serca dla Zespołu Szkół Specjalnych”, która z inicjatywy śremskiego środowiska lekarskiego odbyła się w piątek 13 grudnia w sali „Jedynka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie. Pieniądze na ręce dyrektor Krystyny Rymaniak przekazała dr Barbara Siwińska.

W tym miejscu warto podkreślić, że śremskie Koło PTL (Polskie Towarzystwo Lekarskie – przyp. red.) od wielu lat w okresie przedświątecznym organizuje dla swoich członków spotkania wigilijne, podczas których organizowane są tego typu akcje dobroczynne.

Tegoroczną uroczystość rozpoczęli artyści Teatru Muzycznego z Poznania. W dalszej części spotkania jego uczestnicy złożyli sobie tradycyjne życzenia świąteczne, po czym zasiedli przy wigilijnym stole. Zgodnie z tradycją w programie uroczystego wieczoru znalazła się także wspomniana na wstępie zbiórka charytatywna.

„To już jest tradycja, tradycja niezmiernie dla nas ważna i cieszymy się z takiej inicjatywy śremskiego Koła Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Chciałabym bardzo podziękować za akcję i hojność. Otrzymane pieniądze przekażemy na dofinansowanie wycieczki szkolnej dla naszych uczniów, która odbędzie się w czerwcu 2014 roku” –   tymi słowami podziękowała śremskim lekarzom dyrektor ZSS w Śremie Krystyna Rymaniak.

Maciej Maćkowiak

Możliwość komentowania została wyłączona.