Wspieramy schronisko

W październiku br. w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Gaju. Włączyło się w nią wielu uczniów. W ramach naszego przedsięwzięcia przeprowadzona została zbiórka karmy, koców oraz misek dla psów i kotów.

 Wszystkie zebrane rzeczy zostały przekazane do schroniska przez uczniów klas PDP, którzy w czwartek 8 listopada wybrali się do Gaju. W trakcie pobytu w schronisku uczniowie mieli okazję poznać jego funkcjonowanie od przysłowiowej „kuchni”. Uczestniczyli ponadto w warsztatach „PRZYJDŹ SIĘ PRZYTUL”, które obejmowały następujące zagadnienia: problem bezdomności zwierząt, odpowiedzialności ludzi wobec zwierząt oraz uwrażliwianie na potrzeby zwierząt bezdomnych i rozwijanie empatii. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla uczniów była możliwość poznania psów przebywających na terenie schroniska oraz bezpośredni kontakt z kilkoma z nich. 

Z Gaju wyjechaliśmy zadowoleni  z przekonaniem, że zrobiliśmy coś dobrego i niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Wszystkim darczyńcom, uczniom i ich rodzicom, którzy przyczynili się do polepszenia bytu zwierząt bardzo serdecznie dziękujemy.

Możliwość komentowania została wyłączona.