Wspomnienie o Jakubie

Zmarł nagle w niedzielę 15 marca 2009 roku, dwa tygodnie wcześniej świętował 25-te urodziny… W piątek 15 marca 2019 roku obchodzimy 10-tą rocznicę śmierci Jakuba Walczaka – absolwenta naszej szkoły, sympatycznego, zawsze uśmiechniętego Kolegi, wielokrotnego reprezentanta „Geparda”, naszego dobrego Przyjaciela.

Czas biegnie bardzo szybko, ale nasza pamięć o popularnym „Kubie” nie zanika. Często wspominają go między innymi „Gepardowcy”, którzy mieli okazję wspólnie z Kubą uczestniczyć w treningach kręglarskich, startować w zawodach czy wyjeżdżać na obozy sportowe. Jak się okazuje to właśnie sport był jedną z największych pasji Jakuba. Możliwość udziału w treningach, starty w zawodach dostarczały mu wiele zadowolenia i radości, które spontanicznie okazywał. Bez wątpienia można powiedzieć, że może być wzorem do naśladowania. Sumienny, pracowity, maksymalnie zaangażowany, systematyczny, zdyscyplinowany, prezentujący nienaganne zachowanie – taki był.

W swojej 8-letniej sportowej przygodzie w ramach stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska odnotował sporo sukcesów, zdobył wiele medali w pływaniu, lekkoatletyce (specjalizował się w rzucie piłeczką palantową), kręglarstwie i tenisie stołowym. W latach 2000 – 2004 reprezentował śremski klub „Ogniki”, a od 1 września 2004 roku wstąpił w szeregi „Geparda” Śrem. Dla upamiętnienia Kuby organizowane są w Śremie zawody Olimpiad Specjalnych w Tenisie Stołowym nazywane Memoriałem im. Jakuba Walczaka. Tegoroczne odbędą się w październiku. W uzupełnieniu naszego wspomnienia o Kubie prezentujemy kilka zdjęć z okresu, w którym startował w barwach „Geparda”.

Możliwość komentowania została wyłączona.