Wspomnienie o Karolu

Wspomnienie o KaroluOtwarty na ludzi, pogodny, zawsze uśmiechnięty, opiekuńczy, dobry kolega,  wzorowy zawodnik Olimpiad Specjalnych. Bardzo chętnie uczęszczał do naszej szkoły (1995 – 2012) i dobrze się w niej czuł. Lubił zajęcia kulinarne, bardzo chętnie śpiewał, uwielbiał muzykę, ruch, a zwłaszcza taniec, którym zachwycał podczas szkolnych dyskotek. Ważną rolę w jego życiu odgrywał również sport.

Od 1 września 2005 roku był zawodnikiem „Geparda” (wcześniej 2001-2005 reprezentował „Ogniki” Śrem). W barwach naszego klubu zadebiutował 28 października 2005 r. startując w rozgrywanym w Śremie Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych. W kolejnych latach z powodzeniem uprawiał kręgle, tenis stołowy oraz pływanie. Wielokrotnie stawał na podium i wracał z zawodów z medalami, sprawiając tym samym wiele radości zarówno sobie jak i kolegom, pracownikom szkoły, przyjaciołom, a nade wszystkim swojej Mamie, która zawsze dopingowała go podczas zawodów.

Obok startów w imprezach sportowych organizowanych przez Olimpiady Specjalne Polska Karol z chęcią uczestniczył w treningach kręglarskich odbywających się w obiekcie TKKF „Sokół” w Śremie.

Do ostatnich dni swojego życia był – jak wszyscy zawodnicy Olimpiad Specjalnych –  „dzielny w swoim wysiłku”. Po kilku latach zmagań z chorobą zmarł we wtorek 14 lutego br.

Pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Śremie z wielkim smutkiem przyjęli informację o jego odejściu. Trudno ująć w słowach uczucia, jakie kryją się w każdym z nas. Jedno jest pewne – będzie nam brakowało Karola – przykładnego sportowca, sympatycznego, pogodnego, życzliwego dla wszystkich ucznia – po prostu dobrego człowieka.

W najbliższy piątek 17 lutego br. w kościele farnym pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej o godz. 11.00 odbędzie się msza pogrzebowa w intencji śp. Karola Adama.    Ps.

Do wspomnienia o Karolu załączamy kilka zdjęć upamiętniających Jego starty w zawodach oraz chwile spędzone przez Niego w towarzystwie koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki…

Możliwość komentowania została wyłączona.