Wspomnienie z wycieczki do WPN

W sobotni poranek 7 marca br. zebraliśmy się przed szkołą, aby wyruszyć na kolejną wycieczkę z projektu EFS. Pogoda nie sprzyjała wyjazdom – było deszczowo, wietrznie i pochmurno. Jednak dobre nastroje sprawiły, że już w autokarze zapanowała ciepła atmosfera.  Tym razem obraliśmy kierunek: Jeziory – znajdujące się nieopodal Mosiny. To właśnie tam mieści się Muzeum Przyrodnicze Wielkopolskiego Parku Narodowego. Park powitał nas pięknie kwitnącymi kwiatami, wśród których bez trudu rozpoznaliśmy przebiśniegi.

Pierwszym punktem programu była lekcja „Leśnej szkoły„, podczas której panie prowadzące rozmawiały z nami o pierwszych zwiastunach wiosny. Potrafimy teraz rozpoznać dźwięki jakie wydają ptaki np. sikorki i kruki. Bez trudu nazwiemy wybrane rośliny i zwierzęta. Niemałą trakcją było dotknięcie…. ogona bobra i jego sierści. Niesamowite wrażenie! Później zwiedzaliśmy sale Muzeum Przyrodniczego – mogliśmy zobaczyć faunę i florę okolic. Co ciekawe, mieliśmy tam również możliwość zajrzenia do wnętrza dziupli dzięcioła, co było interesującym doświadczeniem.

Zgodnie z planem ostatnim akcentem pobytu w Jeziorach był spacer po lesie. Na szczęście przestał padać deszcz i nie martwiąc się, że zmokniemy mogliśmy przejść się alejkami parkowymi. W trakcie naszej wędrówki zobaczyliśmy między innymi jezioro Góreckie z mieszczącą się na nim wyspą. Przyglądając się z oddali dostrzegliśmy na niej pozostałości małego dworku. Wykonywaliśmy ponadto zadania na ścieżce edukacyjnej, idąc tropami sarny i lisa. Z oddali słyszeliśmy sikorki i inne ptaki. Obiecaliśmy sobie, że jeszcze tam wrócimy, bowiem to miejsca bardzo nas urzekło. Żegnając się zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu w Jeziorach. Zdjęcia dostępne są w galerii.

Możliwość komentowania została wyłączona.