Wycieczka do „Deli Parku”

Wycieczka do Deli Parku„Czeka tu na nas tyle atrakcji!” – krzyknęła Ola, kiedy wychodziliśmy z autokaru. Rzeczywiście „Deli Park” to miejsce, w którym nie można się nudzić. Przekonaliśmy się o tym we wtorek 13 czerwca podczas wycieczki, w której udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej.

Podczas kilkugodzinnej wyprawy spacerowaliśmy ścieżkami i napotykaliśmy na wiele ciekawych miejsc. Zachwycaliśmy się gigantycznymi owadami oraz grzybami. Rozpoznawaliśmy miniatury znanych budowli, pośród których były między innymi:  poznański Ratusz, wieża Eiffla, więzienie Alcatraz czy londyński Big Ben. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądały mamuty i inne zwierzęta prehistoryczne. W mini zoo podglądaliśmy lemury podczas posiłku oraz widzieliśmy inne zwierzęta. Udało nam się także przejechać kolejką.

Niesamowite wrażenie zrobiła na nas Podniebna Eko – Wioska. Przejście po parku linowym  było nie lada atrakcją dla wielu. Podczas trasy po wiszących mostach szukaliśmy zwierząt np. wiewiórki, jelenia oraz rozwiązywaliśmy rebusy i zadania na tablicach multimedialnych.

Oczywiście nie mogliśmy odpuścić sobie wejścia na duży plac zabaw. Skakanie na dmuchawcach, zjeżdżanie, wspinanie się, przechodzenie przez tunele okazało się  niesamowitym przeżyciem dla każdego. Najmłodsi uczniowie korzystali także z sali zabaw, pełnej atrakcji i gier.

Pomimo wietrznej pogody czas spędzony w „Deli Parku” był pełen radości i dobrej zabawy. Podsumowując wtorkową wycieczkę warto wspomnieć o naszych dzielnych gimnazjalistkach – Joannie, Martynie, Agnieszce i Anicie, które pomagały w opiece nad swoimi młodszymi koleżankami i kolegami. W roli wolontariuszek spisały się wspaniale!

Możliwość komentowania została wyłączona.