Wycieczka do Kluczewa

wycieczka-do-kluczewaMożliwość kontaktu ze zwierzętami (owca „Beksa”, kozy, króliki, koń), zabawy na placu zabaw, przejazd bryczką, ognisko z kiełbaskami, wiejskim serem, chlebem z własnego wypieku – to tylko niektóre atrakcje jakie znalazły się programie pobytu najmłodszych uczniów naszej szkoły w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Kowola” w Kluczewie.

Gospodarz obiektu – „wujek Krzysiu” – zadbał by obok dobrej zabawy, dzieci miały również okazję poznać jak wyglądało kiedyś życie ludzi na wsi. Uczniowie zobaczyli zatem tradycyjny sposób wyrabiania masła, odwiedzili kuźnię, gdzie z zaciekawieniem przyglądali się wykuwaniu podkowy, byli także w oborze, a tam widzieli jak doi się krowy.

Bez wątpienia zorganizowana w poniedziałek 26 września wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Spośród wielu atrakcji jakich doświadczyli   najwięcej frajdy sprawił im bliski kontakt ze zwierzętami, a szczególnie możliwość przewożenia królików w drewnianych wózkach. Na kolejny wyjazd do Kluczewa na pewno nie trzeba będzie ich namawiać, a zatem do kolejnego wyjazdu…

Możliwość komentowania została wyłączona.