Wycieczka na 102

wycieczka_do_krakowaZwiedzanie Krakowa, poznanie najważniejszych zabytków stolicy Małopolski, integracja uczniów ze szkół w Poznaniu, Szamotułach oraz Śremie – to najważniejsze cele wycieczki zorganizowanej przez działaczy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań w ramach projektu „Rozwińmy skrzydła”.

W gronie uczestników trzydniowego (25-27.09.2017 r.) wyjazdu znalazła się między innymi 12-osobowa grupa dzieci z naszej placówki. Zarówno dla nich jak i dla pozostałych wycieczkowiczów udział w projekcie był niesamowitym przeżyciem. Bardzo atrakcyjny okazał się już pierwszy dzień wyprawy, w czasie którego uczestnicy dotarli na Jasną Górę w Częstochowie, gdzie byli świadkami odsłonięcia cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Kilka godzin później z zainteresowaniem zwiedzali Zamek Ogrodzieniec znajdujący się we wsi Podzamcze.

Zgodnie z planem w drugim dniu wycieczki głównym celem krajoznawczo-turystycznym był Kraków. Z samego rana, tuż po śniadaniu uczestnicy wycieczki zameldowali się na Wawelu, gdzie pod opieką przewodników zwiedzili zbrojownię, skarbiec, komnaty prywatne oraz katedrę. Niezapomnianym przeżyciem okazało się również wejście do Wieży Zygmuntowskiej i żmudna wędrówka po schodach prowadzących do dzwonu Zygmunta.

W dalszej części dnia organizatorzy wyjazdu zaplanowali zwiedzanie krakowskiej Starówki oraz wizytę w Kopalni Soli w Wieliczce. Podobnie jak pobyt na Wawelu tak i pozostałe punkty wtorkowej wycieczki dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Równie ciekawa w sensie turystycznym okazała się także środa. Tego dnia uczestnicy projektu mieli możliwość zwiedzenia Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Spacer z przewodnikiem krętymi, ciemnymi korytarzami wykutymi w skale, podziemny spływ łodziami, opowieści o pracy gwarków bez wątpienia na długo zapadną w pamięci naszych uczniów.

Co ciekawe, każdy z uczestników wycieczki jako jedną z atrakcji wymienia także pobyt w hotelu „Witek”. Doskonałe warunki noclegowe, wyśmienite jedzenie, sympatyczni pracownicy hotelu  – to wizytówka tego 4-gwiazdkowego obiektu. Cieszymy się, że nasi podopieczni mieli możliwość zamieszkania w takich warunkach.

Jak zwykle to co dobre szybko się kończy. Nie inaczej było z naszą wycieczką. Trzy – pełne atrakcji – dni minęły niezwykle szybko. Na szczęście w pamięci pozostaną mile wspomnienia. Mamy nadzieję, że projekt „Rozwińmy skrzydła” będzie kontynuowany, a tym samym za rok znów wyruszymy na turystyczny szlak.

Możliwość komentowania została wyłączona.