Wymarzony początek wiosny

Kolejny udany występ odnotowali na swoim koncie reprezentanci Geparda. W sobotę 21 marca – w pierwszym dniu wiosny – z powodzeniem rywalizowali w XII Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych w Trzciance. Po kilkugodzinnych zmaganiach – zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi – odbierali zasłużone gratulacje i ciszyli się z wywalczonych medali.

Najwięcej powodów do zadowolenia miał Tobiasz Zawierta, który dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium. Pierwszy ze złotych medali wywalczył w grze pojedynczej, drugi natomiast w deblu, grając w parze z Joanną Paluszkiewicz. Podobnie jak Tobiasz dwa cenne krążki – złoty w grze podwójnej i srebrny w singlu zdobyła Joanna Paluszkiewicz. W gronie złotych medalistów znalazł się także Szymon Tomaszewski, który okazał się najlepszy w swojej grupie startowej.

Na słowa uznania zasłużył również Damian Menzel, który w debiucie na badmintonowych boiskach wywalczył srebro w grze pojedynczej. Pobyt w Trzciance z zadowoleniem wspominać będzie także Paweł Kicki, który wrócił do Śremu z dwoma „brązami”, zdobytymi w grze singlowej oraz w deblu z Mateuszem Ignaszewskim. Brązowy krążek w grze podwójnej oraz 4 miejsce w singlu to z kolei efekt sobotnich występów wspomnianego już Mateusza Ignaszewskiego.

Wszystkim „Gepardowcom” należą się brawa i słowa uznania zarówno za efekty sportowej rywalizacji jak i za wzorowe zachowanie podczas sobotniego wyjazdu.

Najwyższe noty należy przyznać także organizatorom zawodów. Działacze „Olimpijczyka” po raz kolejny pokazali, że są mistrzami w przygotowaniu i prowadzeniu imprez Olimpiad Specjalnych. Doskonale zorganizowany ceremoniał otwarcia i zamknięcia zawodów, profesjonalna obsługa sędziowska, wzorcowo prowadzona kawiarenka, sympatyczni i kompetentni  wolontariusze, uśmiechnięci, życzliwi, gotowi spełnić każde życzenie członkowie komitetu organizacyjnego – to standard imprez w Trzciance.

Przy okazji warto wspomnieć, że trzcianecki klub podobnie jak nasz „Gepard” świętuje w tym roku 15-lecie działalności.

Możliwość komentowania została wyłączona.