Wyprawa do…zoo

W majowy czwartek (17.05.2012) uczniowie klasy I-III i IV-VI szkoły życia wybrały się pod opieką swoich nauczycielek do Poznania, by przeżyć przygodę w „nowym” zoo. W radosnych nastrojach ruszyliśmy, by oglądać żywe egzotyczne zwierzęta znane nam dotąd jedynie z książek i opowiadań. 

Na miejscu widzieliśmy  dużo zwierząt m.in.: foki, żyrafy, zebry, nosorożce, wielbłądy, flamingi, kangury, strusie. Naszą uwagę wyraźnie przykuły słonie, długi czas podziwialiśmy ich ogromne uszy i długie trąby. Tygrysy niestety nawet nie zauważyły, że bacznie im się przyglądamy, gdyż w cieniu drzew urządzały sobie drzemkę. Małpki za to odważnie przyklejały nosy do szyby, by się nam przyjrzeć. Niezwykle magicznym miejscem, które ujrzeliśmy była motylarnia, w której kolorowe i bajeczne motylki fruwały nad naszymi głowami.  Będąc w zoo mieliśmy też okazję przejechać się kolejką, która zatrzymywała się na wyznaczonych przystankach.

Do szkoły wróciliśmy niezwykle zadowoleni i jeszcze długo będziemy żyć wspomnieniami naszego wspólnego wyjazdu do poznańskiego ogrodu zoologicznego.                                                                                              Agata Guzik

Więcej zdjęć zobacz w GALERII

Możliwość komentowania została wyłączona.