Wyróżnieni w Mosinie

Wyroznieni w Mosinie21 listopada gościliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Mosinie, gdzie wzięliśmy udział w konkursie „Sławni Polacy – Maria Skłodowska Curie pierwsza kobieta noblistka”. Jego celem było między innymi poszerzenie wiedzy o życiu i wynalazkach pierwszej kobiety noblistki oraz podniesienie jakości edukacji przyrodniczej i informatycznej.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 drużyn. Zgodnie z regulaminem każdy zespół miał przygotować prezentację dowolnego wynalazku techniki XIX wieku w formie plakatu i omówić go. My (Martyna Grelus, Jakub Nędzewicz, Adam Skrzypczak – przyp. red.) zaprezentowaliśmy lampę  naftową i przywieźliśmy ze sobą dwa eksponaty do pokazania.

W dalszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali test o życiu i pracy Marii Skłodowskiej – Curie. Ostatnim etapem rywalizacji między drużynami była ustna rozgrywka, podczas której trzeba było odpowiadać na pytania dotyczące naszej noblistki.

 Ostatecznie w konkursie zwyciężyła drużyna gospodarzy czyli uczniowie z Mosiny. My wróciliśmy z wyróżnieniem,  pełni nowych doświadczeń i wrażeń.

Możliwość komentowania została wyłączona.