Z kartą do szkoły

Bez wątpienia data 4 grudnia 2015 roku na trwałe wpisze się w historię Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Śremie. Dokładnie tego dnia uruchomiony został bowiem program „Karta Szkolna”, którego priorytetowym celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole. By zaznajomić uczniów i pracowników naszej placówki z zasadami nowego programu zorganizowane zostało dzisiaj (piątek 04.12.2015r.) okolicznościowe spotkanie szkoleniowe.

Aktualnie by wejść do szkoły oraz by móc ją opuścić potrzebna jest odpowiednia indywidualna karta chipowa. Jej posiadaczami są wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły. Wejście do budynku innym osobom, będzie umożliwiał specjalny domofon zainstalowany przy głównych drzwiach prowadzących do szkoły.

Korzystając z okazji warto wspomnieć, że partnerem naszej placówki w ramach Programu „Karta Szkolna” jest Bank Zachodni WBK S.A., który zainicjował działania zmierzające do uruchomienia programu. Obok poprawy poziomu bezpieczeństwa wprowadzenie „Karty Szkolnej” ma również na celu podniesienie poziomu cyfryzacji i integracji systemów w szkole oraz rozwój edukacji ekonomicznej (ma przygotować uczniów do świadomego korzystania z nowoczesnych narzędzi finansowych i samodzielnego zarządzania finansami osobistymi).

Możliwość komentowania została wyłączona.