Z wizytą w bibliotece

W środę 5 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych udali się do Biblioteki Publicznej w Śremie (Filia  „Przy Moście”) gdzie wzięli udział w lekcji bibliotecznej.

Po przywitaniu p. bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej placówce oraz przybliżyła zasady wypożyczania książek,  po czym zaprosiła na teatrzyk japoński kamishibai pt.: „Brzydkie kaczątko„.

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie mieli też możliwość poznania tajemniczych pomieszczeń, do których nie mogą wchodzić nawet stali czytelnicy. Największy zachwyt wśród dzieci wzbudziła maszyna do pisania, na której mogli wpisać swoje imię z pomocą opiekuna.

Zgodnie z planem pobytu w Filii  „Przy Moście” panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów różne zadania, między innymi: dobierania w pary czy wyklejanie łabędzia piórkami z ręczników papierowych. Na koniec uczestnicy mogli odwiedzić bibliotekę dla dzieci, w której przeszli tunelami książkowymi, czytali bajki sensoryczne oraz wykonywali różne zadania z książek.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia w bibliotece. Japoński teatrzyk był kolejną formą teatralną, którą poznali i która ich zachwyciła. Chętnie brali udział w zadaniach, które proponowała im pani bibliotekarka. Samodzielnie wykonali pracę plastyczną – łabędzia z ręczników papierowych. Mieli ponadto możliwość poznania miejsca, w którym najmłodsi czytelnicy mogą wypożyczyć książki. Mogli również wykonać zadania, które przeczytali na stronach książki. Niektórzy usiedli też w kąciku czytelnicy by zrelaksować się na bujanym reniferze. Lekcja biblioteczna zachwyciła uczniów i już zapowiedzieli kolejną wizytę we wrześniu. Co ważne, zadeklarowali, że w nowym roku szkolnym będą uczęszczać na lekcje co miesiąc.

Możliwość komentowania została wyłączona.