Zagrali dla „Geparda”

zagrali dla gepardaChłodna, deszczowa i wietrzna aura panująca w minioną sobotę 18 marca br. nie nastrajała optymistycznie przed zaplanowanym na  niedzielę turniejem boule „Gramy dla Geparda”. Na szczęście w ciągu kilkunastu godzin pogoda diametralnie się zmieniła i tym samym ósma edycja imprezy zorganizowanej przez działaczy Śremskiego Klubu Petanque odbyła się w sprzyjających, wiosennych warunkach. Co najistotniejsze nie padał deszcz, a przez większość imprezy świeciło słońce.

Do turniejowej rywalizacji zgłosiło się 15 zawodników reprezentujących kluby z Leszna („Leszczynko”) i Śremu („ŚKP”). Zgodnie z regulaminem imprezy uczestnicy podzieleni losowo na dwuosobowe zespoły (z uwagi na nieparzystą ilość graczy, jeden zawodnik grał solo, mając do dyspozycji 6 kul – przyp. red.) rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim. W toku sportowej rywalizacji odbywającej się na boisku szkolnym przy Zespole Szkół Specjalnych w Śremie pierwsze miejsce wywalczył duet Witold Bartkowiak i Maciej Maćkowiak. Tuż za nimi miejsca na podium zajęli: Jacek Boinski – Mirosław Misiorny (2) oraz Leszek Złotowski – Leszek Klinowski (3).

Zgodnie z tradycją niedzielne zawody miały charakter charytatywny, a zebrane podczas ich trwania środki (530 zł) przekazane zostały na potrzeby KOS „Gepard”. W imieniu zawodników naszego szkolnego klubu serdecznie dziękujemy uczestnikom VIII Turnieju Boule „Gramy dla Geparda” za ten przysłowiowy dar serca. Do zobaczenia za rok!

Możliwość komentowania została wyłączona.