Zagrali fantastycznie!

zagrali_fantastycznie5 blach domowego ciasta, 8 ekip, 9 kompletów rozdanych medali, 38. zawodników rywalizujących w 9. grupach startowych, 760 oficjalnych rzutów do kręgli, setki uśmiechów i uścisków dłoni, mnóstwo niezapomnianych wrażeń – to najkrótsze podsumowanie statystyczne dotyczące Regionalnego Turnieju Kręglarskiego Olimpiad Specjalnych im. Karola Adama, jaki rozegrany został we wtorek 27 marca br. w Śremie.

W tegorocznej imprezie do rywalizacji o medale przystąpili miłośnicy kręgli z Poznania („Miłek”, „DOA”, „Mustangi”, „Krzemień”), Łopienna („Słoneczko”), Kłecka („Orły Zygmunta”), Rydzyny („Sami Swoi”) oraz występujący w roli gospodarzy reprezentanci „Geparda” Śrem. Wszyscy zasłużyli na gromkie brawa, bowiem gra na parkietowych torach do łatwych nie należy, a mimo to zawodnicy stanęli na wysokości zadania demonstrując doskonałe wyszkolenie techniczne i w wielu przypadkach fantastyczną skuteczność rzutową.

Co godne zauważenia, wtorkowym zmaganiom przyglądali się przedstawiciele lokalnych władz samorządowych ze Starostą Powiatu Śremskiego Zenonem Jahnsem na czele. Na widowni nie zabrakło także rodziców. Wśród tych ostatnich była między innymi p. Grażyna Adam – mama Karola Adama – wielokrotnego reprezentanta KOS „Gepard”, który zmarł w 2017 roku. W naszych sercach, myślach Karol wciąż jest obecny i to właśnie jemu poświęcony był wtorkowy turniej. Co godne podkreślenia, wielu kolegów dedykowało Karolowi wywalczone medale.

W tym momencie warto wspomnieć, że w sportowej rywalizacji 10-osobowa ekipa „Geparda” zdobyła aż 8 krążków, w tym 3 złote. Te najcenniejsze wywalczyli: Joanna Paluszkiewicz – 113 punktów (57 w pierwszej serii rzutów, 56 w drugiej), Rafał Michałowski – 117 (51 i 66) oraz Tobiasz Zawierta – 130 (62 i 68). Jak się okazuje rezultat Tobiasza był najlepszym wynikiem uzyskanym podczas wtorkowego turnieju – brawo!

Ze srebrnych krążków cieszyli się z kolei: Julita Ławniczak (88 pkt.), Krzysztof Najdora (99) oraz debiutujący w barwach naszego klubu Józef Tomaszewski (94). Do medalowej kolekcji „Geparda” brązowe krążki dołożyli: Rafał Burek (101) i Kamil Augustyniak (100). Słowa uznania należą się również Marcinowi Kaczmarkowi (90) i Szymonowi Tomaszewskiemu (96), którzy w swoich grupach zajęli czwarte miejsca.

We wtorek fantastycznie zagrali nie tylko ci z „Gepardowców”, którzy rzucali na torach. Wspaniałą, nieocenioną i jakże ważną pracę wykonały także panie działające zarówno w kuchni, gdzie przygotowały dziesiątki filiżanek herbaty, kawy, po mistrzowsku kroiły przepyszne placki (ukłony i podziękowania za wykonanie dla MAM naszych zawodników – przyp. red.) jak i te, które przy stołach tworzyły z uczestnikami turnieju oryginalne prace plastyczne nawiązujące tematyką do zbliżających się świąt wielkanocnych. Jak zawsze na wysokości zadania stanęła także Krystyna Jechura – sympatyczka naszego klubu, pełniąca rolę sędziego głównego zawodów.

Reasumując można powiedzieć, że fantastycznie zagrał cały zespół występujący pod szyldem „Geparda”.  Tak trzymać!

Możliwość komentowania została wyłączona.