Zagrali rewelacyjnie

Zagrali rewelacyjnieXI Turniej Bowlingowy „Andrzejkowy Dobry Rzut” Stowarzyszenia „NA TAK” rozegrany w czwartek 30 listopada br. w kręgielni MK BOWLING przy ul. Święty Marcin 24 w Poznaniu, na długo pozostanie w pamięci zawodników „Geparda. Powód? Rewelacyjna dyspozycja rzutowa wszystkich naszych reprezentantów, a w efekcie 4 złote i 2 brązowe medale – to najkrótsza z możliwych odpowiedzi. Takie rezultaty zasługują na wielkie brawa i krotki komentarz.

Czwartkowe zawody zgromadziły na starcie ponad 50 miłośników bowlingu (amerykańska odmiana gry w kręgle – przyp. red.). W tym gronie znalazła się 6-osobowa reprezentacja naszego klubu. Zgodnie z regulaminem imprezy uczestnicy podzieleni zostali na grupy sprawnościowe, w których rywalizowano o wymarzone medale. Każdy z zawodników miał do rozegrania dwie gry

Spośród „Gepardowców” jako pierwsi na torach pojawili się: Kamil Augustyniak oraz Marcin Kaczmarek. Lepszą skuteczność w strącaniu kręgli zademonstrował Kamil, który pokonał trzech zawodników z Poznania i wywalczył złoty medal. Marcin grał w przysłowiową „kratkę” i obok doskonałych rzutów trafiały mu się tak nie lubiane przez zawodników „dziury”. Ku swojej radości zdołał jednak stanąć na podium i odebrać brązowy medal.

W kolejnej turze gier swoje umiejętności zaprezentowali: Maciej Dudziak oraz Tobiasz Zawierta. Dla pierwszego z nich występ w Poznaniu był debiutem w zawodach bowlingowych. Jak się okazało Maciej stanął na wysokości zadania i wywalczył brąz. Chwilę później na najwyższym podium stanął Tobiasz, który po doskonałej grze zdołał pokonać swoich przeciwników i tym samym sięgnął po złoto.

W trzeciej odsłonie zawodów na torach pojawił się kolejny debiutant w naszej ekipie, a mianowicie Jakub Werulik oraz najbardziej doświadczona w zakresie bowlingu w drużynie „Geparda” – Joanna Paluszkiewicz – wielokrotna medalistka zawodów regionalnych oraz ogólnopolskich. Ku swojej nieskrywanej radości oboje zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach.

Cieszy udany debiut Jakuba, ale jeszcze więcej radości sprawia historyczny sukces  Joanny. Historyczny, bowiem w czwartkowe przedpołudnie pierwszy raz w swojej bogatej, karierze sportowej zdołała wygrać z Teresą Cichą (WTZ „Przyjaciele” Poznań – przyp. red.) – jedną z najlepszych w Polsce kręglarek, wielokrotną reprezentantką Polski, uczestniczką i medalistką imprez ogólnopolskich jak i międzynarodowych. W tym miejscu warto wspomnieć, że w 2015 roku Teresa Cicha reprezentowała Olimpiady Specjalne Polska podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w USA.

Czwartkowe zwycięstwo Joanny nad tak znamienitą zawodniczką było dla całej ekipy „Geparda” przysłowiową „wisienką na torcie”, a tym samym wymarzonym zakończeniem udziału w XI Turnieju Bowlingowym „Andrzejkowy Dobry Rzut” Stowarzyszenia „NA TAK”. Brawo zawodnicy „Geparda”!

Możliwość komentowania została wyłączona.