Zakopane 2017

zakopane 2017Niedziela 10 grudnia… 23 urodziny świętuje zawodnik „Geparda” Tobiasz Zawierta. Ten szczególny dzień spędza daleko od swoich najbliższych. Jest w Zakopanym na Zimowym Obozie Sportowym Olimpiad Specjalnych. Od samego rana świeci słońce, w promieniach którego przykryte śniegiem Tatry wyglądają przecudnie. Piękna pogoda skłania do wycieczki na Kasprowy Wierch. Przed godziną czternastą Tobiasz wraz pozostałymi uczestnikami obozu dociera wagonikiem do górnej stacji kolejki linowej. Niestety pogoda ulega załamaniu i zamiast słonecznej aury na szczycie szaleje zamieć, a mróz (- 12 stopni C) i silny porywisty wiatr uniemożliwiają podziwianie widoków z Kasprowego. Na osłodę pozostaje kubek gorącej czekolady.

W Tatrach rządzi halny, komunikaty TOPR zapowiadają, że w porywach osiągnie 170 km na godzinę, co po zmroku staje się faktem. Na szczęście uczestnicy wycieczki na Kasprowy są już w swojej bazie (ośrodek Maria 5, ul. Podhalańska 3 – przyp. red.). Tak mija jeden z trzynastu obozowych dni, które na długo pozostaną w pamięci zawodników i opiekunów Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Poznań.

Tegoroczny obóz (03 – 15 grudnia 2017 r.) można zaliczyć do bardzo udanych. Przez większość turnusu panowały znakomite warunki do treningów z zakresu narciarstwa biegowego i zjazdowego. Szczęśliwi byli także zawodnicy biegający na rakietach śnieżnych. W Zakopanym i okolicy śniegu nie brakowało. Sytuacja zmieniła się dopiero po 10 grudnia, gdy w efekcie halnego zapanowała chwilowa odwilż.

W trakcie pobytu na Podhalu zgodnie z programem turnusu obok priorytetowych zajęć z narciarstwa uczestnicy obozu mieli również okazję doskonalić swoje umiejętności w zakresie bowlingu i tenisa stołowego. Nie zabrakło także atrakcji o charakterze rekreacyjno-relaksacyjnym, spośród których tymi najbardziej wyczekiwanymi przez zawodników były dwie całodniowe wyprawy do kompleksu „TERMA BANIA” w Białce Tatrzańskiej. Bez wątpienia niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich pozostanie również udział w koncercie poznańskiego zespołu „Audiofeels”, który miał miejsce w sobotnie popołudnie 9 grudnia. Wymieniając liczne atrakcje nie można pominąć także spacerów po Zakopanym, zakupów na targowisku pod Gubałówką, wspólnej kolacji w restauracji „Stek Chałupa” na Krupówkach czy tradycyjnego chrztu obozowicza. W pamięci wszystkich uczestników obozu pozostaną również cieszące się dużym zainteresowaniem wieczorne dyskoteki, zajęcia manualne, gry i zabawy integracyjne, śpiewy przy gitarze oraz seanse filmowe.

Trzynaście grudniowych dni na Podhalu minęło bardzo szybko. W piątkowe przedpołudnie 15 grudnia pożegnaliśmy Zakopane i ruszyliśmy ku nizinom „Pyrlandii”. 39 zawodników Olimpiad Specjalnych reprezentujących kluby: „103” Poznań, „Bahia” Poznań, „DOA” Poznań. „Olimpijskie Konie” Poznań, „Rekiny” Poznań, „Mustangi” Poznań, „Serafy” Poznań, „Promienie” Kowanówko, „Herkules” Szamotuły, „Sami Swoi” Rydzyna, „Gepard” Śrem i towarzyszących im opiekunów z przyjemnością będzie wspominać ten wyjątkowy czas spędzony u podnóża Tatr.

W uzupełnieniu informujemy, że barwy Klubu Olimpiad Specjalnych „Gepard” Śrem reprezentowali: Julita Ławniczak, Kamil Augustyniak (debiutant),  Tobiasz Zawierta, Krzysztof Najdora. Naszej ekipie towarzyszyła w roli opiekunki p. Katarzyna Ratajczak –  pracująca na co dzień w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Śremie.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.