Zaszczytne tytuły dla Jagody i Adriana

Za nami druga edycja Mistrzostw ZSS w Warcaby. Ostatnie pojedynki, których stawką były miejsca na podium rozegrano w czwartek 7 lutego br. Podobnie jak przed rokiem zaszczytne tytuły mistrzów szkoły wywalczyli ponownie – Jagoda Menzel i Adrian Malinowski. Zdobyć mistrzowską koronę dwa razy z rzędu to bez cienia wątpliwości spektakularne osiągnięcie zasługujące na uznanie. Brawo Jagoda! Brawo Adrian!

Jak się okazuje tryumfatorzy tegorocznych rozgrywek jako jedyni zanotowali na swoim koncie komplet zwycięstw. W drodze do finału Jagoda pokonała kolejno: Julię Wiśniewską, Annę Sobkowiak i Patrycję Krauze. W meczu o pierwsze miejsce wyższość Jagody musiała uznać jej siostra Monika. Co ciekawe, finałowa partia była bardzo wyrównana i trudno było jednoznacznie wskazać, która z dziewcząt jest bliższa wygranej. Pod koniec rozgrywki przewagę wypracowała sobie Monika, ale Jagoda zdołała się wybronić i dzięki świetnej końcówce to ona wygrała najważniejszy mecz mistrzostw.

Równie emocjonujący przebieg miał finałowy pojedynek w rywalizacji chłopców, w którym Adrian po rewelacyjnej grze w końcowym etapie meczu zdołał wyjść obronną ręką z bardzo trudnej sytuacji na planszy i w rezultacie pokonał Macieja Skrzypczaka. We wcześniejszych pojedynkach sposobu na Adriana nie znaleźli: Paweł Krauze, Patryk Pewiński i Szymon Kubiak.

W uzupełnieniu informujemy, że w końcowej klasyfikacji turnieju dziewcząt miejsca na podium zajęły: Monika Menzel (2 miejsce) i Patrycja Krauze (3). W pierwszej szóstce mistrzostw uplasowały się ponadto: Kinga Bugzel (4), Julia Twardowska (5) i Klaudia Sadowniczyk (6). Wśród chłopców miejsca za Adrianem (podajemy sześć najwyższych) zajęli kolejno: Maciej Skrzypczak (2), Patryk Pewiński (3), Kamil Augustyniak (4), Patryk Szczęsny (5), Szymon Kubiak (6).

Podsumowując II edycję Mistrzostw ZSS w Warcaby warto podkreślić wysoki poziom sportowy turnieju. Co cieszy, był on bez wątpienia wyższy niż przed rokiem. Wypada mieć nadzieję, że ta wzrostowa tendencja utrzyma się co może zapowiadać jeszcze ciekawszą rywalizację w kolejnych mistrzostwach. By tak się stało zachęcamy wszystkich uczestników turnieju do doskonalenia umiejętności gry w warcaby. Trenujcie z mamą, tatą, siostrą, bratem, babcią, dziadkiem, przyjaciółmi i do zobaczenia przy planszach za rok.

Na koniec kilka informacji dla miłośników statystyki. Z przyjemnością Informujemy, że w tegorocznej imprezie zaprezentowało się 32 graczy (16 dziewcząt i 16 chłopców). Łącznie podczas turnieju rozegrano 58 pojedynków (po 29 wśród dziewcząt i chłopców). Wszystkim z nich towarzyszyła niezliczona ilość sportowych emocji.

Informacja na przysłowiowy deser – w meczu mistrzów Adrian Malinowski wygrał z Jagodą Menzel. Pojedynek – jak można było przewidywać – był bardzo wyrównany i obfitował w wiele ciekawych zagrań. Możliwość obejrzenia tej partii był prawdziwą przyjemnością.  Brawo Jagoda! Brawo Adrian! Brawo wszyscy uczestnicy II Mistrzostw ZSS w Warcaby.

Możliwość komentowania została wyłączona.