Zbieramy „groszaki”

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych” – taką informację znajdziemy na plakacie reklamującym XIV edycję ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza 2013”, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom.

Oficjalna inauguracja tegorocznej zbiórki popularnych „groszaków” odbyła się w miniony piątek 22 listopada w Warszawie. Akcja potrwa do 6 grudnia.

W ubiegłym roku uczestniczyło w niej ponad 10 tysięcy szkół z całej Polski. Dzięki ich ofiarności uzbierano ponad 250 ton! monet o wartości ponad 2,8 miliona złotych!

Co istotne, w gronie aktywnie wspierających akcję „Góra Grosza” nie brakuje uczniów naszej szkoły. Warto przypomnieć, że zbieramy „groszaki” dla Towarzystwa Nasz Dom od 2007 roku. Jak dotąd przekazaliśmy kilkanaście tysięcy monet o łącznej wartości 1017 złotych i 99 groszy! Tak trzymać!

Każdy kto chciałby przekazać swoje „groszaki”, a tym samym aktywnie wesprzeć XIV edycję akcji „Góra Grosza 2013” może wrzucić monety do specjalnego pojemnika umieszczonego w gabinecie Pani Dyrektor.

„Zawsze bądź szlachetny. Do pomocy gotowy” – pisał niegdyś wielki poeta niemiecki Johann Wolfgang Goethe. Pamiętajmy, że warto pomagać innym, nie oczekując nic w zamian.  Tak postępując będziemy szczęśliwi.     Maciej Maćkowiak

Możliwość komentowania została wyłączona.