Zdrowia, Szczęścia, Wszelkiej Pomyślności…

Otwarciem wystawy prezentującej zdjęcia wszystkich pracujących w naszej szkole pań, zainaugurowaliśmy tegoroczne obchody Dnia Kobiet. W programie piątkowej (8 marca br.) uroczystości nie mogło zabraknąć okolicznościowych życzeń, tradycyjnego „STO LAT” oraz symbolicznych kwiatów, które każdego roku przedstawiciele męskiej części pracowników „Trójki” wręczają swoim koleżankom.

Przy romantycznych dźwiękach gitary przedstawicielki płci pięknej miały okazję wysłuchać również wybranych sentencji o kobietach. „Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta” (Napoleon Bonaparte), „Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta” (Mahomet), „Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów” (Arthur Conan Doyle) – to tylko przykładowe z prezentowanych przemyśleń.

Zgodnie z tradycją przy okazji Dnia Kobiet odbył się pojedynek w warcaby pomiędzy reprezentacjami dziewcząt i chłopców. Na trzech planszach rywalizowali ze sobą medaliści tegorocznej edycji Mistrzostw ZSS. Jagoda Menzel (mistrzyni szkoły) przegrała z Adrianem Malinowskim (najlepszy wśród chłopców), Monika Menzel (wicemistrzyni) musiała uznać wyższość Macieja Skrzypczaka (wicemistrz), a Patrycja Krauze (brązowa medalistka mistrzostw szkoły) nie zdołała pokonać Patryka Pewińskiego. Tym samym chłopcy wygrali pojedynek 3:0. 

Szansę na rywalizację w piątkowe, świąteczne przedpołudnie miały także panie nauczycielki, które wystąpiły w okolicznościowym konkursie wymagającym inżynierskich umiejętności. Złożenie drewnianego sześcianu, z kilku małych elementów nie było łatwym zadaniem i dlatego gratulujemy uczestniczkom podjęcia wyzwania. Brawo!   

Możliwość komentowania została wyłączona.