Zebraliśmy 101 zł i 6 groszy

gora_groszaZa nami XVII edycja ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W miniony czwartek (12.01.17r.) paczka o wadze 8 kg 400 g z zawartością monet o nominałach 1,2,5,10,20 groszy opuściła naszą szkołę i za pośrednictwem Poczty Polskiej została wysłana  Towarzystwu Nasz Dom, mającemu swoją siedzibę przy Al. Zjednoczenia 34 w Warszawie.

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w tegoroczną zbiórkę popularnych „groszaków”. Wspólnie uzbieraliśmy 101 zł i 6 groszy. Lubiących statystyki informujemy, że w usypanej przez nas górze monet najwięcej było jednogroszówek (1539 sztuk), w dalszej kolejności znalazły się dwugroszówki (1251 szt.), „piątki” (907 szt.) „dziesiątki” (59 szt.) oraz „dwudziestki” (47 szt.). Łącznie 3803 monety!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem uczniów klas PdP – Joanny Burdajewicz, Sławomira Skrzypczaka, Tobiasza Zawierty, Macieja Dudziaka, którzy podjęli się trudu segregowania zebranych monet oraz ich młodszych koleżanek i kolegów z klasy IV – VI SP – Aleksandrze Michałowicz, Monice Tyczyńskiej, Karolowi Marciniakowi, Mikołajowi Malińskiemu, Tobiaszowi Tyczyńskiemu, którzy spakowali „groszaki” i przygotowali je do wysyłki.

Dziękując za ofiarowane pieniądze przypominamy, że uczniowie, pracownicy, przyjaciele i sympatycy naszej szkoły wspierają „Górę Grosza” od 2005 roku.  Bez wątpienia  nie zabraknie nas podczas kolejnej edycji.

Oficjalnie zamykając tegoroczną akcję przypominamy, że zgodnie z ideą pomysłodawców „Góry Grosza” celem, na który zbierane są monety o nominałach groszowych, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Możliwość komentowania została wyłączona.