Złote medale dla Joanny i Tobiasza

Kolejne Mistrzostwa Zespołu Szkół Specjalnych w Tenisie Stołowym za nami. Podobnie jak w ubiegłych latach tegoroczne rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły – zarówno tych bezpośrednio uczestniczących w sportowej rywalizacji jak i licznej grupy kibiców, którzy trzymali kciuki za swoich faworytów.

Czy znajdzie się ktoś kto pokona Joannę Paluszkiewicz i Tobiasza Zawiertę – wielokrotnych mistrzów naszej szkoły, niezwyciężonych od wielu lat?” – to pytanie zadawało sobie wielu obserwatorów imprezy. Apetyty na mistrzowskie korony (w pełni uzasadnione, poparte dobrą grą) miało kilku  zawodników rywalizujących w bardzo wyrównanej pod względem sportowym grupie chłopców. W kategorii dziewcząt dominacja Joanny Paluszkiewicz wydawała się bezsprzeczna.

Jak okazało się w toku rozgrywek wcześniejsze przypuszczenia spełniły się w stu procentach. W grupie żeńskiej z kompletem zwycięstw tytuł  mistrzowski wywalczyła Joanna Paluszkiewicz, która bez porażki przeszła przez eliminacje, a w ścisłym finale nie dała szans swoim przeciwniczkom pokonując kolejno – Katarzynę Błaszak – 2:0 (w setach 11:7, 11:1), Barbarę Marciniak – 2:0 (11:4, 11:2), Dorotę Kubiak – 2:0 (11:4, 11:3). Tytuł wicemistrzowski po bardzo dobrej grze zdobyła Dorota Kubiak, która w fazie finałowej obok przegranej z Joanną Paluszkiewicz odnotowała na swoim koncie dwa zwycięstwa (wygrana z Barbarą i Katarzyną). Ostatnie miejsce  na podium zajęła Barbara Marciniak, a na czwartej pozycji sportowe zmagania ukończyła Katarzyna Błaszak.

Bez niespodzianki zakończyła się również rywalizacja w grupie chłopców. „Stary” mistrz – Tobiasz Zawierta kolejny raz udowodnił, że tenis stołowy to jego specjalność. Uczeń klasy I PdP,  niepokonany od 2010 roku (!) bez problemów zakwalifikował się do fazy finałowej, a w niej bez straty seta (!) zwyciężył swoich rywali: Adriana Kickiego – 2:0 (11:5, 11:5), Rafała Jańczyka – 2:0 (11:5, 11:4) oraz Łukasza Jakubca – 2:0 (11:9, 11:8). Tym sposobem po raz piaty z rzędu sięgnął po mistrzowska koronę. Brawo!

Drugie miejsce wywalczył Łukasz Jakubiec (w ścisłym finale pokonał Adriana i Rafała), a na trzecim uplasował się Adrian Kicki.

Podsumowując tegoroczne mistrzostwa warto wspomnieć o zauważalnym wzroście poziomu sportowego imprezy. Startujący w niej zawodnicy grają coraz lepiej, a ich pojedynki obfitują w szereg bardzo dobrych zagrań, dostarczając tym samym wielu sportowych emocji.

                Na zakończenie naszej relacji trzeba wspomnieć, że w rywalizacji o mistrzowskie korony ZSS w tenisie stołowym w edycji 2014 uczestniczyło 11 dziewcząt i 22 chłopców. W czasie trwania turnieju (eliminacje plus finały) rozegrano łącznie 66 pojedynków (22 w grupie żeńskiej, 44 w grupie męskiej).

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w środę 11 kwietnia. Podczas okolicznościowego apelu tryumfatorom zawodów wręczono medale i nagrody. Nie zabrakło także upominków dla wszystkich uczestników, którzy przystąpili do sportowej rywalizacji.

Już dzisiaj zachęcamy każdego ucznia naszej szkoły do systematycznych treningów i udziału  w kolejnych mistrzostwach. Do zobaczenia przy pingpongowym stole za rok!

Ps.

Najlepsza szóstka mistrzostw:

kategoria dziewcząt1. Joanna Paluszkiewicz, 2. Dorota Kubiak, 3. Barbara Marciniak, 4. Katarzyna Błaszak, 5. Julita Ławniczak, 6. Natalia Giernacka

kategoria chłopców1. Tobiasz Zawierta, 2. Łukasz Jakubiec, 3. Adrian Kicki, 4. Rafał Jańczyk, 5. Szymon Tomaszewski, 6. Tobiasz Hołderny

Możliwość komentowania została wyłączona.