Złote, srebrne i brązowe…

turniej_badmintona_trzcianka_2017Sobota 4 marca, godzina 18.15… „Jeeeeeeeeeest! Mamy złotooooo!” – pełen entuzjazmu głos rozbrzmiewa w moim telefonie. Jednocześnie o wielkim sukcesie polskich skoczków w Lahti dowiadujemy się z radio. Jesteśmy na obwodnicy Poznania, wracamy z Trzcianki, gdzie od wczesnych godzin porannych zawodnicy „Geparda” uczestniczyli w XIV Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Informacja o złotych medalach Żyły, Stocha, Kubackiego i Kota napawa nas dumą, cieszymy się z ich fantastycznego występu. To doskonałe zakończenie soboty, dnia który również dla „Gepardowców” okazał się bardzo udany.

W stolicy polskiego badmintona (w Olimpiadach Specjalnych Trzcianka tak jest określana – przyp. red.) reprezentanci naszego klubu zdobywają swoje wymarzone medale. Nie było o nie łatwo, by stanąć na podium trzeba było wylać wiele potu na boisku. Ten fakt potwierdzą bez wątpienia zmęczeni, ale szczęśliwi „Gepardowcy” – Dorota Kubiak, Joanna Paluszkiewicz, Kamil Augustyniak, Damian Menzel, Szymon Tomaszewski, Tobiasz Zawierta. Każdy z nich miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w grze przeciwko reprezentantom silnej ekipy „Eleganta” Mosina oraz grającym na „kosmicznym” poziomie zawodnikom „Olimpijczyka” Trzcianka.

Po kilku godzinach sportowej rywalizacji nadszedł czas podsumowań. W ekipie „Geparda” najcenniejszy – złoty – krążek zdołał wywalczyć Szymon Tomaszewski, który w swojej grupie sprawnościowej odnotował komplet zwycięstw. Do medalowego worka „Gepardowców” srebro dorzucił debiutujący w roli badmintonisty Kamil Augustyniak. Pozostali reprezentanci naszego klubu wywalczyli brązowe medale – brawo!

Wspominając pobyt w Trzciance przysłowiowe dwa słowa trzeba poświęcić gospodarzom zawodów, którzy po raz kolejny pokazali, że umiejętność organizacji imprez Olimpiad Specjalnych opanowali do perfekcji. Jak zawsze zadbali by uczestnicy turnieju czuli się jak w domu, za co dziękujemy. Doskonała atmosfera, niesamowita życzliwość wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzenie sobotniej imprezy sprawiła, że uczestnictwo w XIV Regionalnym Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych było dla naszej ekipy wielką przyjemnością. Do zobaczenia…

Ps.

Osiągnięcia reprezentantów „Geparda”

Szymon Tomaszewski – złoto w singlu, brąz w grze deblowej z Kamilem Augustyniakiem

Kamil Augustyniak – srebro w grze pojedynczej, brąz w deblu z Szymonem Tomaszewskim

Dorota Kubiak – brąz w singlu, brąz w deblu z Joanną Paluszkiewicz

Joanna Paluszkiewicz – brąz w singlu, brąz w grze podwójnej z Dorotą Kubiak

Damian Menzel – brąz w grze pojedynczej, brąz w deblu z Tobiaszem Zawiertą

Tobiasz Zawierta – brąz w singlu, brąz w deblu z Damianem Menzel

Możliwość komentowania została wyłączona.