Zmagania z matematyką

Rozwijanie umiejętności i predyspozycji matematycznych, integracja uczniów z różnych szkół i placówek – to najważniejsze cele XIV Międzyszkolnej Olimpiady Matematycznej zorganizowanej 14 maja przez nauczycieli Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 w Poznaniu. W konkursie obok reprezentantów szkół z Mosiny, Wągrowca i Poznania wzięli udział także przedstawiciele naszej placówki – Łukasz Jakubiec, Rafał Jańczyk oraz Adrian Kicki.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się wiedzą umożliwiającą rozwiązywanie krzyżówek, rebusów jak i diagramów. Niezbędna okazała się także znajomość ułamków zwykłych,  dziesiętnych oraz procentów. Organizatorzy konkursu przygotowali ponadto zadania sprawdzające wiedzę z zakresu własności figur geometrycznych, podstawowych działań arytmetycznych jak i zastosowania umiejętności matematycznych w praktyce.

Uprzedzając pytanie Czytelników o rezultat uzyskany przez reprezentantów naszej szkoły informujemy, że konkursową rywalizację zakończyli na ósmym miejscu.

Możliwość komentowania została wyłączona.