Gepard- Młodziki

16.02.2016 Zasłużyli na brawa

zasluzyli_na_brawaKolejne zajęcia sekcji ,,Gepard – Młodziki” za nami. Spotkanie odbyło się we wtorek, 16 lutego. Uczestnicy – Filip i Maciej, kształtowali głównie równowagę oraz skoczność. Mieli do pokonania kilka torów przeszkód.  Uczyli się utrzymywać równowagę ciała na ławeczce gimnastycznej, na piłce rehabilitacyjnej oraz w pozycjach utrudnionych tj. stanie i skoki na jednej nodze, stanie na palcach, na piętach itp. Dobrze radzili sobie z odwzorowywaniem ruchów proponowanych przez trenerów – ćwiczenia naśladowcze.

Na zakończenie zajęć chłopcy poznali grę w uni-hokeja – oddali kilka strzałów do bramki, a także zagrali mini mecz w pikę nożną, podczas którego ujawniły się talenty piłkarskie – świetne uderzenia, celność, obrona, profesjonalne ślizgi i ogromne zaangażowanie.

Zarówno Filip jak i Maciej zasługują na pochwałę. Ze względu na małą ilość uczestników zajęcia wymagały u chłopców skupienia uwagi, szybkiej zmiany miejsca ćwiczeń oraz rodzaju zadań ruchowych, dużego wysiłku fizycznego oraz przestrzegania zasad. Sportowcy spisali się na medal !!!.Brawo chłopaki!

30.11.2015 Młodziki w akcji

Dnia 30 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Olimpiad Specjalnych„Gepard – Młodziki”. Głównym założeniem zajęć było opanowanie zadań ćwiczebnych z drugiego zestawu ćwiczeń – „chodzenie i bieganie”. Zwracałyśmy uwagę, aby zarówno chód jak i bieg był prawidłowy –  poprzeczne ułożenie stóp, ruchy przeciwstawne ramion do kończyn dolnych, ciche stąpanie, bieganie na palcach oraz na piętach. Stopniowałyśmy także długość kroków – dzieci poruszały się po znacznikach, które z czasem rozsuwałyśmy, co powodowało wydłużenie kroku.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem zajęcia rozpoczęły się wesołymi zabawami„Ogonki” oraz „Wiewiórki do dziupli”. Uczestnicy szybko zaznajomili się z regułami zabaw, z radością i zaangażowaniem brali w nich udział. Elementem dodatkowym były ćwiczenia siłowe tj. wspinanie się po drabince oraz ćwiczenia na drążku (zwisy). Atrakcją okazała się trampolina, na której to ćwiczenia były miłym zakończeniem spotkania.

Na poniedziałkowych zajęciach zabrakło Macieja – świetnego sportowca, ale gościnnie przybył do nas Jakub, który wykazał się dużą sprawnością i chęcią do podejmowania nowych wyzwań. Dziękujemy „Młodzikom” i do zobaczenia!

13.10.2015 ,,Gepard – Młodziki” wracają z wakacji!

Dnia 13 października br. (wtorek) w godzinach od 15.00 do 17.00 odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia grupy „Gepard-Młodziki”. Na spotkanie przybyło 5 uczestników: Weronika, Nicole, Patryk, Maciej i Michał. Celem nadrzędnym zajęć było przypomnienie zasad obowiązujących na sali jak i w trakcie wykonywanych ćwiczeń.

Zrealizowany został pierwszy blok ćwiczebny programu Młodzi Sportowcy – „Ćwiczenia podstawowe”. Głównymi założeniami było nabycie takich umiejętności jak: bieg z przeszkodami, wykonywanie ruchu gąsienicowego i skoku zajęczego oraz pokonywanie mostów i tuneli. Sportowcy przypomnieli sobie także co to jest start na sygnał, slalom, ślizg, skok obunóż i jednonóż . Kształtowali swoją zwinność, szybkość, siłę i koordynację wzrokowo-ruchową.

Miłym dla prowadzących wstępem do zajęć była radosna, spontaniczna reakcja dzieci – na nasz widok wskoczyły nam na kolana i szczerze nas uściskały. Na duże uznanie zasługują opiekunowie, rodzice naszych sportowców. Po letniej przerwie, znacząco u dzieci wzrosła samoobsługa, samodzielność wykonywania zadań ruchowych oraz poprawiła się koncentracja uwagi.  Jesteśmy bardzo dumne z naszych ,,Młodzików”. Brawo! Kolejne zajęcia odbędą się w listopadzie – zapraszamy.

07.05.2014 „Gepard-Młodziki” wystartowały!

Dnia 7 maja br. o godzinie 15.00 odbyły się pierwsze zajęcia sportowe grupy „Gepard-Młodziki”. W zajęciach wzięło udział pięcioro dzieci. Założeniem prowadzących było poznanie dzieci oraz zapoznanie się z ich możliwościami i umiejętnościami. Głównym celem spotkania było przyswojenie przez uczestników zajęć obowiązujących na sali norm i zasad czyli tzw. sportowej dyscypliny.

Jak się okazało mali sportowcy bardzo szybko dostosowali się do obowiązujących reguł. Wszyscy brali aktywny udział w sportowych zmaganiach i z niecierpliwością czekali na swoją kolej oraz na sygnał ,,start!”. Sportowcy wykazali się dużą determinacją i dokładnością w wykonywaniu zadań ruchowych – wszystkie czynności musiały być wykonane na 100%. Te cechy bardzo dobrze świadczą o przyszłych zawodnikach Olimpiad Specjalnych.

Z satysfakcją można stwierdzić, że zajęcia podobały się „Młodzikom”, a jednogłośna deklaracja dzieci, że jeszcze do nas przyjdą jest tego potwierdzeniem.

Korzystając z okazji informujemy, że kolejne spotkanie grupy zaplanowane zostało na 26 maja br. (godzina 15.00).

Możliwość komentowania została wyłączona.